Portál Sdružení přátel folkloru v Brně

Sdružení přátel folkloru v Brně :: Dětské soubory

JÁNOŠÍČEK / dětský folklorní soubor

Soubor Jánošíček má své počátky v roce 1988 a jeho současnými zřizovateli jsou Sdružení přátel DFS Jánošíček Brno a Klub Vojenské akademie Brno. Členy souboru jsou děti a mládež ve věku 5–18 let a členskou základu dnes tvoří téměř 90 dětí.

Soubor navzdory své působnosti v centru jižní Moravy zpracovává slovenský folklór. Stává se tak jednou z mála možností pro děti, seznámit se a naučit se rozumět slovenskému jazyku přirozenou formou her, říkadel, písní a mluveného slova.

janosicek1

Soubor pracuje ve třech odděleních od přípravky těch nejmenších až po mládežnickou skupinu. Výběr programu je velice pestrý, od her, přes lidové zvyky a ucelené bloky až po samostatné tance. Materiál je čerpán z různých slovenských regionů Součástí kolektivu je dětská cimbálová muzika. Od svého založení soubor s úspěchem absolvoval již řadu vystoupení. Reprezentoval město Brno na mezinárodních festivalech, jakým je např.festival Europeade ve francouzském městě Rennes, v německém Bayreuthu a dánském Horsens, dále pak na festivalech v Japonsku, Švédsku, Španělsku a Litvě, ale i na mezinárodních veletrzích v Paříži a Rennes. V neposlední řadě vždy s nadšením zavítáme na Slovensko, které je naším druhým domovem.

Rádi a pravidelně však vystupujeme i na domácí scéně, jako jsou festivaly v Brně, Strážnici, Rožnově, Liptále, Miloticích, Mistříně.

Kontakt

Vedoucí souboru: Zdenka Kozubová
Telefon: +420 545 575 184
E-mail: janosicek@volny.cz
Místo působení: ~
Bližší informace: ~

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek