Zde naleznete seznam folklorních a národopisných souborů, spolků a organizací působících na jižní Moravě. Členové Společnosti pro lidové tradice Jihomoravského kraje jsou zvýrazněni tučně, s odkazem na více informací.
Nenašli jste se v seznamu? Či se také chcete stát členy Společnosti pro lidové tradice Jihomoravského kraje? Dejte nám o sobě vědět.
Poznámka: Seznam je průběžně doplňován.
Borověnka – folklorní soubor / Boskovice
Brněnský Valášek – dětský národopisný soubor / Brno
Brněnští gajdoši – lidová muzika / Brno
BROLN – orchestr lidových nástrojů / Brno
Břeclavan – národopisný soubor / Břeclav
Břeclavánek – dětský národopisný soubor / Břeclav
Bystrouška – dětský folklorní soubor / Bílovice nad Svitavou
Bzenčánek 2 – dětský folklorní soubor / Bzenec
Cimbal Classic – cimbálová muzika / Brno
CM Antonína Stehlíka – cimbálová muzika / Znojmo
CM Josefa Válka – cimbálová muzika / Čejč
CM Jožky Severina – cimbálová muzika / Tvrdonice
CM Tomáše Zouhara – cimbálová muzika / Brno
Danaj – soubor lidových písní a tanců / Strážnice
Danájek – dětský folklorní soubor / Strážnice
Demižón – folklorní skupina / Strážnice
Drahan – folklorní soubor / Blansko
Drahánek – dětský folklorní soubor / Blansko
Dubina – národopisný soubor / Hodonín
Dúbrava – národopisný soubor / Dubňany
Dúbravěnka – dětský národopisný soubor / Dubňany
Dunajek – dětský národopisný soubor / Dolní Dunajovice
Dyjavánek – dětský folklorní soubor / Znojmo
Folklorní sdružení Strážnicko-Veselsko-Horňácko (zakládající člen)
Hanáček – dětský folklorní soubor / Brno
Hanýsek – dětský folklorní soubor / Šakvice
Heřmánek – folklorní soubor / Brno
HM Libora Supa – horňácká muzika / Velká nad Veličkou
Hrozen – slovácký krúžek / Velké Bílovice
Hudci – cimbálová muzika / Kyjov
Iskerka – dětský folklorní soubor / Brno
Jánošík – Folklorní sdružení / Brno
Jánošíček – dětský folklorní soubor / Brno
Javor – folklorní soubor / Kyjov
Javorníček – dětský folklorní soubor / Brno
Javorník – folklorní soubor / Brno
Javorník – cimbálová muzika / Brno
Jetelinka – folklorní soubor / Křenovice
Kordulka – dětský folklorní soubor / Starý Poddvorov
Kostičánek – dětský folklorní soubor / Kostice
Křenováček – dětský folklorní soubor / Křenovice
Křenovák – folklorní soubor / Křenovice
Kyjovánek – dětský folklorní soubor / Kyjov (zakládající člen)
Lipina – folklorní soubor / Vracov
Lipinka – dětský folklorní soubor / Vracov
Lipovjan – folklorní soubor / Lipov
Lipovjánek – dětský folklorní soubor / Lipov
Líšňáci – folklorní soubor / Brno
Líšňáček – dětský folklorní soubor / Brno
Lučina – folklorní soubor / Brno
Lúčka – slovácký soubor/ Svatobořice-Mistřín
Májek – soubor lidových písní a tanců / Brno
Májíček – dětský soubor lidových písní a tanců / Brno
Moravánek – folklorní soubor / Moravany
Národní ústav lidové kultury / Strážnice (zakládající člen)
Omičan – folklorní soubor / Omice
Ondráš – Vojenský umělecký soubor / Brno
Pálava – národopisný soubor / Mikulov
Palavánek – dětský národopisný soubor / Mikulov
Palavěnka – dětský národopisný soubor / Mikulov
Pištělákův dětský soubor písní a tanců / Brno
Podhoráček – dětský folkorní soubor / Vémyslice
Podlužan – folklorní soubor / Břeclav
Poľana – vysokoškolský soubor písní a tanců / Brno
Ponava – cimbálová muzika / Brno
Púčik – dětský folklorní soubor / Brno
Púčik – folklorní soubor / Brno
Radošov – národopisný soubor písní a tanců / Veselí nad Moravou
Ratíškovice – dětský folklorní soubor / Ratíškovice
Regionální folklorní sdružení Moravia / Mikulov (zakládající člen)
Rosenka z Milotic – dětský folklorní soubor / Milotice
Rosenka – dětský folklorní soubor/ Žeravice
Salajka – folklorní soubor / Dambořice
Sdružení přátel folkloru v Brně / Brno (zakládající člen)
Slovácký krúžek v Brně / Brno
Slovácký krúžek / Moravská Nová Ves
Slovácký podlužácký krúžek / Tvrdonice
Slovácký krúžek Svatobořice-Mistřín / Svatobořice-Mistřín
Slovácký soubor Kyjov – folklorní soubor / Kyjov
Slováček – dětský folklorní soubor / Brno
Spinek – soubor lidových písní a tanců / Vnorovy
Strážnická cimbálová muzika Michala Miltáka
Strážničan – cimbálová muzika / Strážnice
Slovácký krúžek Stará Břeclav / Břeclav
Sylván – cimbálová muzika / Brno
Šafrán – slovácký soubor / Brno
Šardičan – folklorní sdružení / Šardice
Šmytec – cimbálová muzika / Brno
Štěpnička – dětský folklorní soubor / Veselí nad Moravou
Tajána – cimbálová muzika / Slup
Tanečnica Valašského krúžku Brno / Brno
Trnka – hanácké folklorní soubor / Vyškov
Valašský krúžek Brno / Brno
Velen – folklorní soubor / Boskovice
Veličánek – folklorní soubor / Velká nad Veličkou
Velička – národopisný soubor písní a tanců / Velká nad Veličkou
Vrčka – národopisný soubor / Šlapanice
Vrčka – dětský národopisný soubor / Šlapanice
Zádruha – cimbálová muzika / Dolní Bojanovice
Ždáničan – národopisný soubor / Ždánice
Žerotín- soubor lidových písní a tanců / Strážnice
Žerotínek – dětský soubor písní a tanců / Strážnice