O festivalu 

Mezinárodní folklorní festival Brno se koná pravidelně na sklonku prázdnin již od roku 1990. Po mnoho let byl nedílnou součástí letních lidových slavností města Brna, které zanikly před několika lety. Z původního setkávání místních souborů se za tu dobu proměnil v opravdový festival s bohatým programem a mezinárodní účastí. Od roku 2013 do roku 2016 byly součástí programu MFF Brno také JIHOMORAVSKÉ DOŽÍNKY jejichž pořadatelem je Jihomoravský kraj. Bylo to výborné propojení dvou na sebe navazujících akcí.

Tento ročník pořádá Sdružení přátel folkloru v Brně, z.s., řádný člen České národní sekce CIOFF® ve spolupráci s TIC Brno a Společností pro lidové tradice. 31. ročník je svým způsoben atypický díky opatřením, která jsou nutná z důvodu celosvětové pandemie COVID 19. Přesto se tento ročník uskuteční

Mezinárodní folklorní festival se koná za finanční podpory Ministerstva kultury, Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna. Záštitu nad festivalem převzali, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková.

Jihomoravský kraj Statutární město Brno

Programy všech uplynulých ročníků, fotogalerie a videa naleznete na stránce Minulé ročníky.

Festivalový výbor

Milan Zelinka / prezident festivalu
Jaroslav Topinka / vicepresident festivalu, řemeslný jarmark a stánkový prodej
Michal Kožina / produkce
Mgr. Bohuslava Hamáková / člen přípravného štábu
Helena Marholdová / štáb festivalu a pořadatelská služba
Jakub Klodwig / péče o účinkující – průvodci
Lukáš Zelinka / péče o zahraniční soubory – ubytování
Lenka Zelinková / štáb festivalu a péče o účinkující

Sdružení přátel folkloru v Brně

Sdružení přátel folkloru v Brně

Sdružení přátel folkloru v Brně bylo založeno 10. října 1989 zástupci deseti nejaktivnějších folklorních souborů v Brně z iniciativy Mgr. Jana Miroslava Krista. Základní myšlenkou tohoto občanského sdružení bylo spojit dohromady síly k založení nové tradice uspořádat v městě Brně folklorní festival.

Z historie festivalu

Mezinárodní folklorní festival Brno je v moravské metropoli pořádán od roku 1990, a to jednou ročně vždy na přelomu srpna a září.

CIOFF V roce 1995 se MFF Brno začal ucházet o zařazení mezi festivaly CIOFF® a po splnění náročných kritérií se od roku 1996 stal řádným členem České národní sekce CIOFF®. V roce 2002 byl brněnskému festivalu udělen statut IOV a stal se členem České organizace IOV, ve které svoji činnost ukončil v roce 2009 .

Každoročně se na koncertech Mezinárodního folklorního festivalu Brno vystřídá okolo tisícovky účinkujících z České republiky a na dvě stě účinkujících z různých koutů světa. Navazují se zde přátelství mezi soubory i jednotlivci, sjednávají se výměnné pobyty souborů.

Brněnský festival tak navázal již před několika lety spolupráci s festivalem v polské Legnici, v roce 2001 s festivalem FEMAN v Košicích na Slovensku, v roce 2007 potom s festivalem v ukrajinském Lucku. Od roku 2011 spolupracuje s festivalem ve švýcarském Fribourgu a od roku 2012 s festivalem v maďarském městě Százhalomatta.

Mediální partneři festivalu:

Hlavní mediální partner
Český rozhlas Brno
cro-brno-z-rgb

Ostatní mediální partneři

Radio Proglas
proglas-male

Rengl plakátovací služby
rengl

Print

MFF Brno © 2007 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: mff.brno@centrum.cz