Minulé ročníky 

2019 » 2018 » 2017 » 2016 » 2015 » 2014 » 2013 » 2012 » 2011 » 2010 » 2009 » 2008 » 2007 » 2006 » 2005 » 2004 » 2003 » 2002 » 2001 » 2000 » 1999 » 1998 » 1997 » 1996 » 1995 » 1994 » 1993 » 1992 » 1991 » 1990

MFF Brno 2010
XXI. MFF Brno ● 25.8. – 30.8.2010

Středa 25. 8. 2010

Příjezd zahraničních účastníků

Čtvrtek 26. 8. 2010

Náměstí Svobody » 10,00 – 18,00
Řemeslný jarmark
Ukázka prací a prodej výrobků lidových řemeslníků
Náměstí Svobody » 11,00 – 12,00
Profilová vystoupení zahraničních souborů
Účinkuje: Gyenes Folkdance Ensemble – Maďarsko
Etnografický ústav Moravského zemského muzea v Brně » 14,00 – 17,00
Řemeslná dílna
Přijďte si vyzkoušet práci lidových řemeslníků
Obřadní síň Nové radnice » 13,00 – 14,00
Přijetí účastníků festivalu představiteli města
Loutkové divadlo Radost » 19,30 – 21,00
Zahajovací koncert
Účinkují: Ženský sbor Slováckého krúžku v Brně, CM Šmytec, Májek, Májíček, Steel Boyz Band – Mauritius, Dance Group Macedonians – Řecko, Gyenes Folkdance Ensemble – Maďarsko

Pátek 27. 8. 2010

Náměstí Svobody » 10,00 – 18,00
Řemeslný jarmark
Ukázka prací a prodej výrobků lidových řemeslníků
Etnografický ústav Moravského zemského muzea v Brně » 14,00 – 17,00
Řemeslná dílna
Přijďte si vyzkoušet práci lidových řemeslníků
Náměstí Svobody » 13,00 – 14,00
Profilová vystoupení zahraničních souborů
Účinkuje: soubor Zamutovčan – Slovensko
Medlánky – Zámecký park (v případě nepříznivého počasí Sýpka) » 19,00
Co jsme vám přivezli
Pořad zahraničních folklorních souborů
Účinkují: zahraniční hosté festivalu
Nádvoří Staré radnice » 19,30
Setkání pod věží
Hudební pořad
Účinkují: Ľudová hudba VSLPT Poľana – Brno, CM souboru Púčik – Brno, CM Harafica – Uherské Hradiště, Malá gajdošská skupina souboru Májek – Brno, muzika souboru Gyenes Folkdace Ensemble – Maďarsko a sólisté: Michal Marhold – gajdoš, Marek Trávníček a Luboš Mareček.
Restaurace Terč » 21,30
Společenské setkání
Beseda u cimbálu všech zúčastněných souborů
Účinkují: Cimbálová muzika a soubory zúčastněné na XXI. MFF Brno

Sobota 28. 8. 2010

Náměstí Svobody » 10,00 – 18,00
Řemeslný jarmark
Ukázka prací a prodej výrobků lidových řemeslníků
Etnografický ústav Moravského zemského muzea v Brně » 10,00 – 17,00
Řemeslná dílna
Přijďte si vyzkoušet práci lidových řemeslníků

Střed města » 10,00 – 12,00
Roztančené město
Účinkují: soubory zúčastněné na XXI. MFF Brno
Stanoviště: č.1 – Náměstí Svobody, č.2 – Zámečnická, č.3 – Pánská, č.4 – Zelný trh
Náměstí Svobody » 13,00 – 14,00
Profilová vystoupení zahraničních souborů
Účinkuje: Dance Group Macedonians- Řecko
Nádvoří Nové radnice » 15,00 – 16,30
Soubory jubilující
Účinkují: Brněnský Valášek, Javorník – Brno a Slováček – Brno
Medlánky – Zámecký park (v případě nepříznivého počasí Sýpka) » 15,30 – 17,00
Tance a písničky z kraje života
Pořad dětských folklorních souborů
Účinkují: Brněnský Valášek,Líšňáček, Májíček, DFS Púčik, DNS Vrčka, Veličánek II.
Nádvoří Nové radnice » 18,30
Rodačka z Velké…
1. hlavní festivalový večer – pořad věnovaný nedožitým 90. narozeninám Zdenky Jelínkové
Účinkují: Haná – Přerov, Javorník, NS Líšňáci, Májek, manželé Perůtkovi, manželé Kostkovi, Slovácký krúžek v Brně, Veličánek II – Velká nad Veličkou, Velička – Velká nad Veličkou, NS Vrčka
Nádvoří Nové radnice » 21,00
Co jsme vám přivezli
Pořad zahraničních folklorních souborů (repríza)
Účinkují: zahraniční hosté festivalu

Neděle 29. 8. 2010

Náměstí Svobody » 13,00 – 14,00
Profilová vystoupení zahraničních souborů
Účinkuje: Steelboyzband – Mauritius
Nádvoří Nové radnice » 14,30 – 15,30
Jen tak si trochu písknout
Pořad dětských folklorních souborů
Účinkují: Brněnský Valášek, Bystrouška – Bílovice nad Svitavou, Hanýsek – Šakvice, Jánošíček, Javorníček, Májíček, Slováček
Nádvoří Nové radnice » 17,00 – 18,30
Cestou necestou
2. hlavní festivalový večer
Účinkují: Brněnský Valášek, Javorník, Kmotričky, Májíček, Gyenes Folkdance Ensemble – Maďarsko, Zamutovčan – Slovensko

Pondělí 30. 8. 2010

Odjezd zahraničních účastníků

Změna programu vyhrazena. V případě nepříznivého počasí se program koná v sále Břetislava Bakaly a začátek se posouvá o 30 minut později (týká se programů na nádvoří Nové radnice v sobotu a v neděli).


Dětské soubory – zahraniční

  • Gyenes Folkdance Ensemble / Gyenesdiás – Maďarsko

Dětské soubory – Česká republika

  • Brněnský Valášek /Brno
  • Májíček / Brno
  • Bystrouška / Bílovice nad Svitavou
  • DNS Vrčka / Šlapanice
  • DFS Púčik / Brno
  • Hanýsek / Šakvice
  • Jánošíček / Brno
  • Javorníček / Brno
  • Slováček / Brno
  • Veličánek / Velká nad Veličkou
  • Líšňáček / Brno

Dospělé soubory – zahraniční

  • Pith of Africa / Nairobi – Kenia (omlouváme se divákům, ale soubor z Keni nedostal víza a proto se z našeho festivalu tři týdny před začátkem omluvil)
  • Steel Boyz Band / Mauritius
  • Dance Group Macedonians / Thessaloniki – Řecko
  • Zamutovčan / Slovensko

Dospělé soubory – Česká republika

  • Haná / Přerov
  • Javorník / Brno
  • Kmotričky / Brno
  • Líšňáci / Brno
  • NS Vrčka / Šlapanice
  • Májek / Brno
  • Slovácký krúžek v Brně / Brno
  • Velička / Velká nad Veličkou
  • Ženský sbor Slováckého krúžku / Brno

Muziky

  • Ľudová hudba VSLPT Poľana / Brno
  • CM Púčik / Brno
  • CM Harafica / Uherské Hradiště
  • CM Šmytec / Brno
  • Malá gajdošská muzika Májek / Brno

Sólisté

  • Luboš Mareček / Luhačovice
  • Michal Marhold / Brno
  • Věra a František Kostkovi / Rožnov pod Radhoštěm
  • Libuše a Jiří Perútkovi / Zlín
  • Marek Trávníček / Brno
  • Finalisté různých ročníků soutěže dětských interpretů lidové písně / Česká republika

Print

MFF Brno © 2007 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: mff.brno@centrum.cz