Aktuality

Černovický zpěváček 2019 - výsledky
akce SPFvB / Milan Zelinka / 1. dubna 2019

V neděli 31. března 2019 s v kulturním domě U Lípy v Brně – Černovicích uskutečnil 44. ročník soutěže dětských interpretů lidové písně Černovický zpěváček.
V letošním ročníku se představilo 37 dětských zpěváků převážně z Brna, ale také z jeho okolí. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích:

  1. kategorie – děti od předškolního věku do 7 let
  2. kategorie – děti ve věku od 8 do 11 let
  3. kategorie – děti ve věku od 12 do 15 let

    2. a 3. kategorie probíhala dvoukolově v prvním kole se soutěžilo o vítěze kategorie v roce 2019. Ve druhém kole si poměřili čerství vítězové síly s vítězi (umístěnými na 1. a 2. místě) z roku 2018 o absolutního vítěze kategorie.

Zde jsou výsledky:

1. kategorie:
1. Nela Krajčová – soubor Barvínek
2. Zlata Kolková – soubor Bítešan
3. Justýna Kroulíková – soubor Slováček
4. Jolana Bartlová – soubor Májíček
5. Vojtěch Šoustal – soubor Slováček
6. Ondřej Mikulec – soubor Brněnský Valášek
7. Eva Duroňová – soubor Slováček
8. Terezie Stohrová – soubor Májíček
9. Marie Dohnalová – soubor Bystrouška

2. kategorie:
1. Alexandra Pokorná – soubor Brněnský Valášek
2. Jana Trkanová – soubor Brněnský Valášek
3. Linda Pořízková – soubor Bystrouška
4. Ella Lucáková – soubor Relíček
5. Martina Cíchová – soubor Slováček
6. – 8. Karolína Polášková – soubor Májíček
6. – 8. Veronika Jirglová – soubor Bítešan
6. – 8. Vendula Knötigová – soubor Bystrouška
9. Matěj Zachoval – soubor Javorníček
10. Evelína Trnková – soubor Javorníček
11. Vít Beránek – soubor Bítešan
12. – 13. Jan Vlček – soubor Brněnský Valášek
12. – 13. Anežka Smutná – soubor Bítešan
14. David Čumpelík – soubor Bystrouška
15. Jan Folta – soubor Slováček
16. Matyáš Bárta – soubor Javorníček
17. Jiří Kroulík – soubor Slováček
18. Julie Nováková – soubor Javorníček

3. kategorie:
1. Ella Mikulková – soubor Javorníček
2. Markéta Půstová – soubor brněnský Valášek
3. Eva Fruhwirtová – soubor Javorníček
4. Iveta Chmelíčková – soubor Bítešan
5. – 6. Denisa Čechová – soubor Bítešan
5. – 6. Veronika Vlčková – soubor Brněnský Valášek
7. Šarlota Knechtová – soubor Ondrášek

Kategorie vítězů V2:
1. Alexandra Pokorná – soubor Brněnský Valášek
2. Jana Trkanová – soubor Brněnský Valášek
3. Denisa Karafiátová – soubor Brněnský Valášek
4. Linda Pořízková – soubor Bystrouška

Kategirie vítězů V3:
1. Petr Beck – soubor Májíček
2. Eva Fruhwirtová – soubor Javorníček
3. Markéta Půstová – soubor brněnský Valášek
4.Tereza Smutná – soubor Bítešan
5. Ella Mikulková – soubor Javorníček

Pro postup do Moravskoslezského kola v Rožnově pod Radhoštěm porota vybrala:
Petra Becka – soubor Májíček a Alexandru Pokornou – soubor Brněnský Valášek
Jako náhradníka: Denisu Karafiátovou – soubor Brněnský Valášek

Děkujeme cimbálové muzice Šmytec za výborný doprovod soutěžích, porotcům (Václavu Kováříkovi, Evě Chomoucké a Jiřímu Krpcovi) i moderátorce (Petře Eliášové) za výborné zvládnutí čtyřhodinového maratonu písní a samozřejmě všem kdo se podíleli na přípravě a hladkém chodu krásného nedělního odpoledne.

190331 zpevacek druha kat
Vyhlašení výsledků II. kategorie – foto Jiří Krpec

Akce se konala za finanční podpory statutárního města Brna