Aktuality

CD: Skrytá vánoční pravda
nabídka / Milan Zelinka / 10. prosince 2010

Sboreček žen z Lipova a HCM Petra Galečky se sólisty: Magdalenou Múčkovou, Petrem Galečkou, Janem Karáskem, Josefem Kútným, Evičkou a Štěpnkou Tomčalovými.

CD: Písně milostné a láskyplné
nabídka / Milan Zelinka / 10. května 2010

CD s titulem Písně milostné a láskyplné. Pro vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis ho připravila Jitka Novotná-Málková, která o albu prozradila více:

„Vybrat z nepřeberného množství písní na téma láska pouhé tři desítky bylo pochopitelně dosti svízelné. Od samého počátku mě vedla snaha zvolit působivé písničky v interpretaci výrazných pěveckých osobností. Původně jsem pomýšlela výhradně na snímky, které doprovodil BROLN. Záhy se však ukázalo, že by na albu chyběly další pozoruhodné hlasy či melodie a že s jediným doprovodným tělesem bych posluchače ochudila o zajímavý výlet za slováckými regionálními kapelami. Proto zde zahrají také muziky z Uherskobrodska, Uherskohradišťska, ze Strážnicka, z Kyjovska a Podluží. Mj. si tak připomeneme jedinečný projev hudců zvučných jmen, jako byli J. Kobzík, J. Staněk nebo V. Volavý.

Některé snímky jsem našla hluboko v rozhlasovém archivu, patří k vzácněji slýchaným. Jiné tituly jsou dobře známé. Přesto si naši pozornost zaslouží, třeba díky půvabnému podání nebo jednoduše proto, abychom si je zanotovali. Mimochodem, díky velkorysosti Radioservisu najdou posluchači v bukletu i texty všech písní. Snad ponouknou alespoň některé z nich ke zpěvu!

Největší inspirací jim však nepochybně bude osobitý a poutavý projev V. Grycové, Z. Hovorkové, T. a J. Málkových, M. Múčkové, V. Příkazské, J. Berana, J. Černého, S. Gabriela, J. Gajdy ml., L. a D. Holých, L. Málka, L. Svatoše, děvčat ze souborů Kunovjan a Olšava, muzikantů z Danaje a Hradišťanu nebo mužského sboru z Kyjova.“

CD: Na Kyjovsku - Varmužova cimbálová muzika
nabídka / Milan Zelinka / 9. března 2010

Staré písně z Kyjovska v podání Varmužovy cimbálové muziky z Mistřína. Vydalo GNOSIS – BRNO v roce 1997.

CD: Valašské pěsničky
nabídka / Milan Zelinka / 9. března 2010

Více než šedesát minut krásných písní z Valašska v podání CM Soláň a jejich hostů. Vydalo GNOSIS – BRNO v roce 2000.

CD: Proměny v čase
nabídka / Milan Zelinka / 9. března 2010

Tradiční lidová hudba na Moravě ve 20. století zachycená na dvou CD. Součástí dvoj alba je i obsáhlý textový materiál doplněný fotografiemi a mapkami. Vydalo GNOSIS – BRNO v roce 2001

!!!VYPRODÁNO!!!

CD: Primášské legendy - Volavý * Staněk * Petrů
nabídka / Milan Zelinka / 9. března 2010

Záznamy Strážnické cimbálové muziky Slávka Volavého, cimbálové muziky Hradišťan s primášem Jaroslavem Staňkem a cimbálové muziky Jury Petrů z Kyjova. Vydalo GNOSIS – BRNO v roce 2002.

CD: Osvětimanská muzika
nabídka / Milan Zelinka / 9. března 2010

Osvětimanská muzika (1974 – 2004) z vydavatelství GNOSIS – BRNO

CD: František Okénka
nabídka / Milan Zelinka / 9. března 2010

Vydáno vydavatelstvím GNOSIS – BRNO v roce 1996 u příležitosti 75. narozenin učitele a folkloristy Františka Okénky z Malé Vrbky.

CD: A měl sem já sakulénskú kobylu
nabídka / Milan Zelinka / 24. února 2010

Kompaktní disk cimbálové muziky Kotár s písněmi z Valašské Bystřice zahranými na tradiční lidové nástroje jako jsou: cimbálek, dlabané housle – ochlebky, grumle, bezový klarinet, koncovka či basička.

CD - Modloslužebníci
nabídka / Milan Zelinka / 22. února 2010

CD vydané v roce 2008 Slováckým krúžkem v Brně u příležitosti 95. výročí existence Slováckého krúžku v Brně. Mimo písniček obsahuje také záznamy vzpomínek.