Folklorní subjekty Jihomoravského kraje

Zde naleznete seznam folklorních a národopisných souborů, spolků a organizací působících na jižní Moravě. Členové Společnosti pro lidové tradice Jihomoravského kraje jsou zvýrazněni tučně, s odkazem na více informací.

Nenašli jste se v seznamu? Či se také chcete stát členy Společnosti pro lidové tradice Jihomoravského kraje? Dejte nám o sobě vědět.

PŘIHLÁŠKA

Poznámka: Seznam je průběžně doplňován.

Borověnka – folklorní soubor / Boskovice

Brněnský Valášek – dětský národopisný soubor / Brno

Brněnští gajdoši – lidová muzika / Brno

BROLN – orchestr lidových nástrojů / Brno

Břeclavan – národopisný soubor / Břeclav

Břeclavánek – dětský národopisný soubor / Břeclav

Bystrouška – dětský folklorní soubor / Bílovice nad Svitavou

Bzenčánek 2 – dětský folklorní soubor / Bzenec

Cimbal Classic – cimbálová muzika / Brno

CM Antonína Stehlíka – cimbálová muzika / Znojmo

CM Josefa Válka – cimbálová muzika / Čejč

CM Jožky Severina – cimbálová muzika / Tvrdonice

CM Tomáše Zouhara – cimbálová muzika / Brno

Danaj – soubor lidových písní a tanců / Strážnice

Danájek – dětský folklorní soubor / Strážnice

Demižón – folklorní skupina / Strážnice

Drahan – folklorní soubor / Blansko

Drahánek – dětský folklorní soubor / Blansko

Dubina – národopisný soubor / Hodonín

Dúbrava – národopisný soubor / Dubňany

Dúbravěnka – dětský národopisný soubor / Dubňany

Dunajek – dětský národopisný soubor / Dolní Dunajovice

Dyjavánek – dětský folklorní soubor / Znojmo

Folklorní sdružení Strážnicko-Veselsko-Horňácko (zakládající člen)

Hanáček – dětský folklorní soubor / Brno

Hanýsek – dětský folklorní soubor / Šakvice

Heřmánek – folklorní soubor / Brno

HM Libora Supa – horňácká muzika / Velká nad Veličkou

Hrozen – slovácký krúžek / Velké Bílovice

Hudci – cimbálová muzika / Kyjov

Iskerka – dětský folklorní soubor / Brno

Jánošík – Folklorní sdružení / Brno

Jánošíček – dětský folklorní soubor / Brno

Javor – folklorní soubor / Kyjov

Javorníček – dětský folklorní soubor / Brno

Javorník – folklorní soubor / Brno

Javorník – cimbálová muzika / Brno

Jetelinka – folklorní soubor / Křenovice

Kordulka – dětský folklorní soubor / Starý Poddvorov

Kostičánek – dětský folklorní soubor / Kostice

Křenováček – dětský folklorní soubor / Křenovice

Křenovák – folklorní soubor / Křenovice

Kyjovánek – dětský folklorní soubor / Kyjov (zakládající člen)

Lipina – folklorní soubor / Vracov

Lipinka – dětský folklorní soubor / Vracov

Lipovjan – folklorní soubor / Lipov

Lipovjánek – dětský folklorní soubor / Lipov

Líšňáci – folklorní soubor / Brno

Líšňáček – dětský folklorní soubor / Brno

Lučina – folklorní soubor / Brno

Lúčka – slovácký soubor/ Svatobořice-Mistřín

Májek – soubor lidových písní a tanců / Brno

Májíček – dětský soubor lidových písní a tanců / Brno

Moravánek – folklorní soubor / Moravany

Národní ústav lidové kultury / Strážnice (zakládající člen)

Omičan – folklorní soubor / Omice

Ondráš – Vojenský umělecký soubor / Brno

Pálava – národopisný soubor / Mikulov

Palavánek – dětský národopisný soubor / Mikulov

Palavěnka – dětský národopisný soubor / Mikulov

Pištělákův dětský soubor písní a tanců / Brno

Podhoráček – dětský folkorní soubor / Vémyslice

Podlužan – folklorní soubor / Břeclav

Poľana – vysokoškolský soubor písní a tanců / Brno

Ponava – cimbálová muzika / Brno

Púčik – dětský folklorní soubor / Brno

Púčik – folklorní soubor / Brno

Radošov – národopisný soubor písní a tanců / Veselí nad Moravou

Ratíškovice – dětský folklorní soubor / Ratíškovice

Regionální folklorní sdružení Moravia / Mikulov (zakládající člen)

Rosenka z Milotic – dětský folklorní soubor / Milotice

Rosenka – dětský folklorní soubor/ Žeravice

Salajka – folklorní soubor / Dambořice

Sdružení přátel folkloru v Brně / Brno (zakládající člen)

Slovácký krúžek v Brně / Brno

Slovácký krúžek / Moravská Nová Ves

Slovácký podlužácký krúžek / Tvrdonice

Slovácký krúžek Svatobořice-Mistřín / Svatobořice-Mistřín

Slovácký soubor Kyjov – folklorní soubor / Kyjov

Slováček – dětský folklorní soubor / Brno

Spinek – soubor lidových písní a tanců / Vnorovy

Strážnická cimbálová muzika Michala Miltáka

Strážničan – cimbálová muzika / Strážnice

Slovácký krúžek Stará Břeclav / Břeclav

Sylván – cimbálová muzika / Brno

Šafrán – slovácký soubor / Brno

Šardičan – folklorní sdružení / Šardice

Šmytec – cimbálová muzika / Brno

Štěpnička – dětský folklorní soubor / Veselí nad Moravou

Tajána – cimbálová muzika / Slup

Tanečnica Valašského krúžku Brno / Brno

Trnka – hanácké folklorní soubor / Vyškov

Valašský krúžek Brno / Brno

Velen – folklorní soubor / Boskovice

Veličánek – folklorní soubor / Velká nad Veličkou

Velička – národopisný soubor písní a tanců / Velká nad Veličkou

Vrčka – národopisný soubor / Šlapanice

Vrčka – dětský národopisný soubor / Šlapanice

Zádruha – cimbálová muzika / Dolní Bojanovice

Ždáničan – národopisný soubor / Ždánice

Žerotín- soubor lidových písní a tanců / Strážnice

Žerotínek – dětský soubor písní a tanců / Strážnice