Portál Sdružení přátel folkloru v Brně

Sdružení přátel folkloru v Brně :: Dospělé soubory

SLOVÁCKÝ KRÚŽEK v Brně

SLOVÁCKÝ KRÚŽEK V BRNĚ patří k nejstarším folklórním spolkům v české republice. Vznikl již v roce 1908 jako volné sdružení studentů z Moravského Slovácka a i v současnosti tvoří jeho jádro mladí lidé, přijíždějící do Brna za studiemi. Soubor reprezentuje lidovou kulturu Moravského Slovácka, tj. jihovýchodní Moravy, známé bohatými a dodnes živými folklórními tradicemi, rozmanitostí a barevností lidových krojů.

obrazek

Členové taneční skupiny, mužského a ženského pěveckého sboru i cimbálové muziky vystupují ve třech, a sólisté v ještě dalších, ze dvacetisedmi typů lidových krojů regionu.

Činnost SLOVÁCKÉHO KRÚŽKU V BRNĚ nespočívá však pouze v pódiových vystoupeních na domácích i zahraničních festivalech. Spolek organizuje také nejrůznější tématické pořady pro veřejnost, zejména krojované Slovácké plesy a besedy u cimbálu, na nichž si může každý příchozí po chuti zazpívat, zatančit a zahrát. Tyto besedy bývají většinou doplněny o atraktivní program s neopakovatelnou atmosférou, která se dá vytušit již z názvů besedHodová, Mikulášská, Vánoční, Oharkový šmak, Košt vína, Košt slivovice…

Kontakt

Starosta krúžku: PhDr. Václav Štěpánek
Telefon: +420 721 824 472
E-mail: kruzek@kruzek.cz
Kontaktní adresa: Charbulova 3, 618 00 Brno
Bližší informace: http://www.kruzek.cz/

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek