Portál Sdružení přátel folkloru v Brně

Sdružení přátel folkloru v Brně :: Hudební soubory

GAJDOŠI /lidová muzika

Lidová hudba Gajdoši Název skupiny vznikl podle dud, kterým se na Moravě říká gajdy a které kromě cimbálu, houslí, kytary, grumlí a různých perkusí GAJDOŠI BRNO používají.

Toto čtyřčlenné vokálně – instrumentální seskupení si předsevzalo přinášet svým posluchačům a potažmo divákům – v této rozjitřené a uspěchané době – potěšení a radost z hudby, která v jeho podání překračuje hranice času i místa.

GAJDOŠI BRNO použili hudební materiál od období gotiky, renesance přes baroko až po klasicismus a svébytným způsobem jej podle svých představ převypávěli pro současného posluchače. gajdosi1 Stejně tak se chopili folklorního odkazu písní a melodií z oblasti Brněnska a dokázali, že i tyto zdánlivě nezajímavé záznamy ze zpěvníků lze interpretovat jemně svěžím a současným způsobem při zachování úcty k dané předloze.

Krom těchto dvou hudebních tváří, které se ovšem navzájem prolínají a doplňují díky stávajícímu nástrojovému a personálnímu obsazení se GAJDOŠI BRNO věnují i tradičnímu pojetí interpretace lidových písní z dalších regionů Moravy, Čech i Slovenska.

Kontakt

Vedoucí: Václav Kovářík
Telefon: +420 603825111
E-mail: vaclavkovarik@email.cz
Kontaktní adresa:
Bližší informace: http://www.gajdosibrno.cz/

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek