Portál Sdružení přátel folkloru v Brně
logo-splt-new

Celý kraj na Folklornetu

Společnost pro lidové tradice

Oficiální webové stránky nového sdružení. více »

aktuality-email

Zůstaňte v obraze

Vždy aktuální informace z Folklornetu

Přihlaste se k pravidelnému zasílání aktualit na email nebo získávejte nejnovější informace prostřednictvím RSS kanálu.

Krojový miniples

akce souborů / Milan Zelinka / 23. ledna 2015 / link

logo-vrcka-pruhl

Členové národopisného souboru Vrčka ze Šlapanic vás zvou na svůj KROJOVÝ MINIPLES, který se koná v sobotu 31. ledna 2015 v sále šlapanické orlovny, začátek 20:00 hod. Více zde.

Fašanková zábava

akce souborů / Milan Zelinka / 23. ledna 2015 / link

logo-br-valasek

Dětský národopisný soubor Brněnský Valášek vás zve na tradiční fašankovou zábavu. Ta se koná v sobotu 14. února 2015 od 9.00 hod. v kulturním důmě Rubín na Makovského nám. 3 v Brně. K zábavě a tanci Vám budou hrát cimbálové muziky BRNĚNSKÉHO VALÁŠKU. V průběhu večera je připraven fašankový průvod masek a další překvapení. Na závěr pochovávání basy. Konec zábavy ve 24.00 hod.

Beseda u cimbálu s koštem pálenek

akce souborů / Milan Zelinka / 20. ledna 2015 / link

logo-lucina

Folklorní soubor Lučina Brno srdečně zve na tradiční Besedu u cimbálu s ochutnávkou pálenek. úterý 10. 2. 2015 v 18:00 sál klubu Univerzity obrany, Šumavská 4, Brno

Výzva souborům i festivalům na Moravě a ve Slezsku

akce SPLT JMK / Milan Zelinka / 19. ledna 2015 / link

spltjkm

Vážení kolegové, vedoucí souborů a ředitelé festivalů na Moravě i ve Slezsku, všechny nás zajisté trápí podobné problémy a mezi nimi je jeden velice aktuální, kterým je OSA. Snad vás potěším sdělením, že jsem již před rokem zahájil jednání s předsedou představenstva OSA panem Ing. Strejčkem o možnosti uzavření dohody o paušálním poplatku v podobném režimu jak ji mělo uzavřenou FoS ČR. V tento okamžik jednám jménem Společnosti pro lidové tradice Jihomoravského kraje o.s., které v rámci blížící se valné hromady chci navrhnout změnu názvu a působnosti na Společnost pro lidové tradice krajů Moravy a Slezska. Máte-li zájem se do naší aktivity zapojit, napište nám na níže uvedený e-mail.

 1. Potřebujeme znát počet souborů a festivalů, které mají zájem o tento druh spolupráce. A nejen počet, ale také jejich oficiální názvy.
 2. U vámi navržených souborů a festivalů je podmínkou, aby se stali členy výše jmenované organizace. Přihlášku je ke stažení v příloze
 3. Bohužel se tentokrát týká paušální poplatek i dětských souborů. FoS ČR jej za dětské kolektivy platilo z dotačních peněz MŠMT a těmi my zatím nedisponujeme

  Pro vaši informaci členský příspěvek ve SPLT JMK (SPLTKMS) byl již v jeho zrodu před 7 lety stanoven jednotně za kolektiv i festival 500,– Kč / rok.

  Paušální poplatek by měl být obdobný jako u FoS ČR, ale je závislý na počtu členů. Je tedy možné, že bude o nějakou stokorunu vyšší (ale to nemusí být pravda). U festivalů je tomu obdobně.

  Prosím vás o rychlé jednání měl bych se sejít s panem Strejčkem v průběhu příštího týdne tj mezi 27. a 30 lednem 2015.

  O možnostech pojištění souborů budeme jednat následně.

  Těším se na vaše odpovědi.

  Milan Zelinka – předseda SPLT JMK

e-mail: lidovetradicejmk@centrum.cz
Přihláška ke stažení

VI. Krojový minibál

akce souborů / Milan Zelinka / 8. ledna 2015 / link

majek-male

V pátek 16. ledna 2015 vás členové souboru Májek z Brna zvou na svůj šestý krojový minibál. Začátek je stanoven na 19 hodin v kulturním domě U Lípy, Charbulova 3 v Brně Černovicích. K poslechu a tanci hraje cimbálová muzika souboru Májek. Vstupenky lze zakoupit na zkouškách souboru Májek, případně po dohodě na tel. č. 605786182 Leták
činnost souboru Májek je finančně podporována statutárním městem Brnem

Řekla Kača Barce

akce souborů / Milan Zelinka / 18. listopadu 2014 / link

logo-br-valasek to je název představení pořádaného souborem Brněnský Valášek v sobotu 29. listopadu v sále KC Semilasso. Více informací zde.

BROLN uvádí zpěváčky 2014

akce ostatní / Milan Zelinka / 12. listopadu 2014 / link

broln-logo

Brněnský rozhlasový orchestr ve spolupráci s Českým rozhlasem Brno, TV NOE a Radiem Proglas představí 30. listopadu 2014 v 16:00 hodin v sále konventu Milosrdných bratří více než dvacítku nadějných mladých hlasů z celé republiky. Koncert je připravován u příležitosti 20. výročí založení soutěže Zpěváček jejíž finále každoročně probíhalo ve Velkých Losinách.
Akce je finančně podporována Stautárním městem Brnem

Smutná zpráva

jiné / Milan Zelinka / 10. listopadu 2014 / link

Všem přátelům a příznivcům folkloru oznamujeme, že v neděli 9. listopadu nás opustil kamarád, dlouholetý vedoucí souboru Líšňáci pan PhDr. Josef Trávníček. Podrobnosti o posledním rozloučení zde.

Děti dětem

akce SPFvB / Milan Zelinka / 5. listopadu 2014 / link

logo-spfvb

Sdružení přátel folkloru pořádá v neděli 23.11.2014 od 15:00 v sále kulturního domu U Lípy, Charbulova 3 v Brně – Černovicích další ze setkání dětských folklorních souborů. Přijďte se podívat co naše dětí umí a případně se také něco naučit.

Tradiční babské hody

akce souborů / Milan Zelinka / 5. listopadu 2014 / link

logo-vrcka-pruhl

Národopisný soubor Vrčka ze Šlapanic vás srdečně zve na tradiční Babské hody v sobotu 22. listopadu 2014.Více informací zde.

« novější / 1 / ... / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / ... / 69 / starší »

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek