Portál Sdružení přátel folkloru v Brně
logo-splt-new

Celý kraj na Folklornetu

Společnost pro lidové tradice

Oficiální webové stránky nového sdružení. více »

aktuality-email

Zůstaňte v obraze

Vždy aktuální informace z Folklornetu

Přihlaste se k pravidelnému zasílání aktualit na email nebo získávejte nejnovější informace prostřednictvím RSS kanálu.

Aktuality: vše / akce SPFvB / akce SPLT JMK / akce souborů / akce ostatní / nabídka / jiné

Valašský bál

akce ostatní / Milan Zelinka / 1. března 2008 / link

Valašský soubor Sedmikvítek a Valašské království vás srdečně zvou na Valašský bál, který se uskuteční 1. března 2008 od 19:30 v DK Frenštát p. R.

Vstupné 70,– Kč krojovaní 40,– Kč Hrají CM Sedmikvítek a CM s primášem Michalem Jelénkem.

VII. slavnost oskoruší

akce ostatní / Milan Zelinka / 23. února 2008 / link

Zveme Vás na VII. slavnost oskoruší ve Tvarožné Lhotě, která se koná 23. února 2008 od 13 hodin ve Společenském domě ve Tvarožné Lhotě.

Maďarský večírek

akce ostatní / Milan Zelinka / 24. listopadu 2007 / link

Zveme Vás na 4. maďarský večírek, který se koná 24. listopadu 2007 v klubu Fléda, Štefánikova 24, Brno.

Úspěch brněnských v Oravské Polhore

akce ostatní / Milan Zelinka / 13. září 2007 / link

070913-gajdovacka

VIII. Gajdovačka 2007, tak zněl název osmého mezinárodního setkání gajdošů a dudáků v Oravské Polhore, jehož součástí je také soutěž mladých gajdošů.

Od čtvrtka 13. září do neděle 16. září 2007 probíhalo pod taktovkou Oravského osvětového strediska v Dolnom Kubíne setkání gajdošů a dudáků v nejseverněji položené obci Slovenska, v Oravské Polhore. Na letošním, v pořadí již osmém setkání, se sešlo 83 gajdošů a dudáků ze Slovenska, České republiky, Polska, Holandska, Chorvatska, Velké Británie a Francie.

Českou republiku v Polhore reprezentovalo hned několik souborů a jednotlivců. Byli to: Gajdošská muzika Vladka Zogaty z Třince, Pražské dudácké sdružení, Dudácká muzika souboru Jiskra z Plzně, Gajdošské sdružení z Rožnova pod Radhoštěm, Gajdoši z Kopanic, dudácká muzika Rukynadudy z Frenštátu pod Radhoštěm a dvojice gajdošů z Brna Michal Marhold ze souboru Májíček a Lenka Zelinková ze souboru Májek.

Součástí Gajdovačky byla již po šesté pořádaná soutěž mladých gajdošů a dudáků O Zboroňovu nôtu. Soutěže se v tomto ročníku zúčastnilo 23 soutěžících ve dvou kategoriích. V kategorii do 15 let, ve které se zúčastnilo 15 soutěžících, byl přihlášen také Michal Marhold z brněnského souboru Májíček a obsadil 1. místo, o které se podělil s Adamem Knobelem z Polska. Na druhém místě skončil Ondrej Tryzňa z Prievidze. V kategorii do 25 let se umístili na 1. místě Peter Matys z Oravské Polhory, na 2. místě Lukáš Lacko z Bratislavy a na 3. místě Jiří Gabriel ze Starého Hrozenkova ČR.

Všem zúčastněným gajdošům a dudákům z ČR patří poděkování za vzornou reprezentaci, Michalu Marholdovi z brněnského Májíčku a Jiřímu Gabrhelovi ze Starého Hrozenkova gratulujeme k umístění v soutěži.

Varhanní koncert v Hroznové Lhotě

akce ostatní / Milan Zelinka / 17. června 2007 / link

Muzikantská a zpěvácká obec z Hroznové Lhoty si Vás dovoluje pozvat na benefiční koncert na podporu opravy chrámových varhan v Hroznové Lhotě, který se koná 17. června 2007 v 17 hodin v kostele Jana Křtitele v Hroznové Lhotě.

Horňácké kosení v Malé Vrbce

akce ostatní / Milan Zelinka / 16. června 2007 / link

Srdečně Vás zveme na VIII. ročník Horňáckého kosení v Malé Vrbce, které se koná 16. června 2007.

Ztratila jsem fěrtůšek

akce ostatní / Milan Zelinka / 14. června 2007 / link

Vážení přátelé, přijměte pozvání na výstavu o lidovém kroji luhačovického Zálesí, která se koná od 14. června do 9. září 2007 v malém sále zlínského zámku.

Slovácký rok v ZUŠ Kyjov

akce ostatní / Milan Zelinka / 14. června 2007 / link

Výtvarný obor ZUŠ Kyjov Vás srdečně zve na výstavu výtvarného projevu Slovácký rok, která se koná od 14. června 2007 v prostorách ZUŠ Kyjov.

Carl Orff: Carmina Burana

akce ostatní / Milan Zelinka / 9. června 2007 / link

Zveme Vás na velkolepý koncert s ohňovými a světelnými efekty, který se koná 9 . června 2007 ve 21 hodin na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

Libor Velan: Krajina Bílých Karpat

akce ostatní / Milan Zelinka / 8. června 2007 / link

MINI galerie – cukrárna – kavárna Jasmín Slavičín Vás zve na výstavu Libor Velan, Krajina Bílých Karpat, pastel a fotografie, která se koná od 8. června do 26. září 2007.

« novější / 1 / ... / 17 / 18 / 19 / 20 / 21 / 22 / 23 / starší »

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek