Portál Sdružení přátel folkloru v Brně
logo-splt-new

Celý kraj na Folklornetu

Společnost pro lidové tradice

Oficiální webové stránky nového sdružení. více »

aktuality-email

Zůstaňte v obraze

Vždy aktuální informace z Folklornetu

Přihlaste se k pravidelnému zasílání aktualit na email nebo získávejte nejnovější informace prostřednictvím RSS kanálu.

Aktuality: vše / akce SPFvB / akce SPLT JMK / akce souborů / akce ostatní / nabídka / jiné

Výstava Bály, plesy, masopusty...

akce ostatní / Milan Zelinka / 12. ledna 2011 / link

Nejen samou prací živ je člověk… Klasický citát odráží náplň výstavy zaměřené na sváteční chvíle v životě člověka spojené s tancem. V této souvislosti je představeno celé sociální spektrum společnosti, tj. prostředí šlechty, města a venkova. Projekt ukáže taneční příležitosti, které se odehrávaly ve stejném časovém úseku, při stejné příležitosti, přičemž jejich aktéry byly dvě různé sociální skupiny – obyvatelé venkova a města, a pro srovnání dá nahlédnout do aktivit šlechtických kruhů. V centru pozornosti je tak volný čas a příležitost, při nichž fungoval tanec jako prostředek společenské komunikace. Komunikace, která je v hluku současné techno párty téměř nemožná. Výstava se koná v prostorách Paláce šlechtičen Moravského zemského muzea v Brně. Více informací zde.

Sourozenci Baťkovi v Lázních Hodonín

akce ostatní / Milan Zelinka / 12. ledna 2011 / link

Zpěváci jižní Moravy, kraje zvaného Podluží, lidové písně sourozenců při doprovodu cimbálu, Mluvené slovo: Franta UHER – moderátor, lidový vypravěč, živelný člověk. Akce se uskuteční v kongresovém sále Lázní Hodonín 31. ledna 2011 od 19:00. Více informací zde.

III. Krojový ples v Drnholci, Drnholec

akce ostatní / Milan Zelinka / 12. ledna 2011 / link

K tanci a poslechu hraje dechová hudba Hornobojani. Zahájení je ve 20.00 hod. předtančením Slovácké besedy. Svým vystoupením obohatí ples NS Pálava. Pořadatelé zvou srdečně krojované i nekrojované. Občerstvení a tombola zajištěna.

Slovácko sa nesúdí...

akce ostatní / Milan Zelinka / 12. ledna 2011 / link

Večer s cimbálem, tancem, zpěvem a vínem. I uprostřed mrazivé zimy Vám můžeme nabídnout hřejivou a bujarou atmosféru moravského šenku. Chutná večeře a domácí víno přímo z vinařova koštýře potěší Vaše chuťové buňky. Čeká Vás tančící krojovaná chasa a lidové písničky v podání CM Pavla Růžičky z Kyjova… a když pohnete kotama, tak vás šohajci a cérky aj nejaký ten taneček naučí. Akce se koná v areálu mlýna v Bukovanech 22. ledna 2011 od 19:00.

Předvánoční muzicírování BROLN

akce ostatní / Milan Zelinka / 16. prosince 2010 / link

vás nemine pokud v pátek 17. prosince 2010 navštívíte kulturní zařízení Sýpka v Brně – Medlánkách. BROLN pod vedením Františka Černého se svými sólisty představí nejen písně z vánočního a předvánočního období, ale můžete si také zazpívat běžně známé lidové písničky. Nezapomeňte Sýpka v Medlánkách v pátek 17. prosince 2010 od 19.00 hodin.

Adventní setkání BROLN

akce ostatní / Milan Zelinka / 11. prosince 2010 / link

se souborem lidových písní a tanců Hlubina se uskuteční v neděli 12. prosince 2010 od 17:00 hodin v Janáčkově divadle v Brně. Hosty večera budou např. Josef Laža, Jindřich Hovorka mladší, Martin Jakubíček, Václav Kovářík, smíšený sbor M. Kotulána, dětský sbor ze Skoronic, Klára Blažková, Ludmila Malhocká a další. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji Národního divadla v Brně. Rezervaci lze zajistit také elektronicky na adrese:http://online.ndbrno.cz/

Peřinky pro Ježíška aneb rosu dejte nebesa

akce ostatní / Milan Zelinka / 29. listopadu 2010 / link

Přiměte pozvánku na koncert, který uskuteční 18.12. ve Strážnici v kostele Nanebevzetí Panny Marie po mši svaté, která začíná v 18:30. Výčet účinkujících najdete na .pozvánce

Vánoční koncert - Kyjovánek

akce ostatní / Milan Zelinka / 29. listopadu 2010 / link

Členové souboru Kyjovánek si Vás dovolují pozvat na TRADIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT 26.12.2010 v 15 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kyjově. Účinkují: dětský národopisný soubor Kyjovánek se svými hosty

Lidový oděv na Brněnsku

akce ostatní / Milan Zelinka / 11. října 2010 / link

je název semináře, na který Vás srdečně zve občanské sdružení Brněnsko tančí a zpívá. Bližší informace zde.

II. setkání harmonikářů a heligonkářů

akce ostatní / Milan Zelinka / 5. října 2010 / link

z Moravy a Slovenska pořádají 9. října 2010 Obec Suchov, Agentura AV a Spolek za Suchovskú republiku. Více informací zde.

« novější / 1 / ... / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / ... / 23 / starší »

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek