Portál Sdružení přátel folkloru v Brně
logo-splt-new

Celý kraj na Folklornetu

Společnost pro lidové tradice

Oficiální webové stránky nového sdružení. více »

aktuality-email

Zůstaňte v obraze

Vždy aktuální informace z Folklornetu

Přihlaste se k pravidelnému zasílání aktualit na email nebo získávejte nejnovější informace prostřednictvím RSS kanálu.

Aktuality: vše / akce SPFvB / akce SPLT JMK / akce souborů / akce ostatní / nabídka / jiné

25 let DFS Jánošíček Brno

akce souborů / Milan Zelinka / 31. října 2013 / link

Členové dětského folklorního souboru Jánošíček Brno vás srdečně zvou v pátek 6.12.2013 na galakoncert konaný u příležitosti jubilea souboru. Koncert se koná v Městském divadle v Brně. Více informací zde.

Již slunce z hvězdy vyšlo

akce souborů / Milan Zelinka / 31. října 2013 / link

je název koncertu, na který vás co nejsrdečněji zvou členové Dětského národopisného souboru Brněnský Valášek. Koncert se koná V neděli 8. prosince 2013 v 18.00 hod. v Červeném kostele – Komenského nám., BRNO. Předprodej vstupenek od 25.11.2013 každé pondělí, úterý a čtvrtek, 17.30 – 19.00 hod. v Centru volného času, Milénova 13, Brno – Lesná. Prodej vstupenek též na místě, cena 140,– Kč, děti 70,– Kč

Babské hody

akce souborů / Milan Zelinka / 23. října 2013 / link

pořádá ve Šlapanicích Národopisný soubor Vrčka v sobotu 23. listopadu 2013. Více informací ZDE.

Seminář bulharských tanců

akce souborů / Milan Zelinka / 14. října 2013 / link

členové souboru Pirin z Brna srdečně zvou všechny milovníky tance na každoroční seminář bulharských lidových tanců, který se koná v sobotu 19. října 2013 od 10–14h v tělocvičně Pod Hradem, Údolní 3, Brno. Večer od 19 h se v kulturním domě Rubín, Makovského náměstí 3, uskuteční koncert a taneční zábava. K tanci zahraje bulharská kapela Sedjanka ze Švýcarska. Budou zajištěna bulharská jídla a vína. Další informace zde.

55. let Javorníčku Brno

akce souborů / Milan Zelinka / 7. října 2013 / link

javornicek-logo-m

Členové dětského folklorního souboru Javorníček Brno vás všechny co nejsrdečněji zvou na slavnostní premiéru, která se koná u příležitosti oslav 55. výročí založení souboru.
Slavnostní premiéra se koná v sobotu 16. listopadu 2013 v 15:00 a v 19:00 v Mahenově divadle v Brně. Více zde

Kordulkové posezení u cimbálu

akce souborů / Milan Zelinka / 20. září 2013 / link

je akce, na kterou vás co nejsrdečněji zvou členové národopisného souboru Vrčka ze Šlapanic. Těšíme se na vás 19. října 2013 – více zde.

Střípky Jaroslava Juráška

akce souborů / Milan Zelinka / 10. září 2013 / link

Sdružení přátel dětského folklorního souboru Jánošíček vás srdečně zve na soutěžní přehlídku dětských a mládežnických lidových muzik. Více zde.

Májek přivezl z Polska cenu Grand Prix

akce souborů / Milan Zelinka / 6. srpna 2013 / link

grand-prix

Celkem týden strávili členové souboru Májek v Polsku na jednom z největších festivalů Evropy. 50.Tydzień Kultury Beskidzkiej je festival, v rámci kterého proběhl 24. ročník Międzynarodowych Spotkani Folklorystycznych, kde poměřili své umění členové brněnského Májku v soutěžním programu ve společnosti sedmnácti souborů z celého světa a 3 souborů z Polska. Májek do Polska přijel s pásmem zvyků, písní a tanců z Luhačovského Zálesí s názvem OD TŘÍ KRÁLŮ PO VELIKONOCE, za které si domů odvezl cenu nejvyšší. Grand Prix. Více zde

Odešel učitel a kamarád

akce souborů / Milan Zelinka / 20. června 2013 / link

oldrich2

Všem známým oznamujeme, že v noci z 19. na 20. června 2013 navždy odešel dlouholetý korepetitor souborů Májek i Májíček, jedna ze dvou velikých osobností, na kterých vyrostl Pištělákův dětský soubor. Oldřich Krejčiřík nás opustil bezprostředně po dovršení krásných 91. narozenin. Všem nám bude chybět jeho osobitý smysl pro humor. Kdo jste jej znali věnujte mu tichou vzpomínku. PARTE

Absolvetský koncert - dudy

akce souborů / Milan Zelinka / 24. května 2013 / link

Členové Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů vás co nejsrdečněji zvou na absolventský koncert svého kolegy Michala Marholda, který se koná u příležitosti ukončení studia hry na dudy ve čtvrtek 13. června v sále Úřadu městské části Brno – střed Dominikánská 2 od 19:00.
Michal Marhold studoval hru na dudy u Růženy Kučerové, později u Pavla Trkana na ZUŠ Jaroslava Kvapila. Je členem souboru Májek a spolupracovníkem BROLN a rovněž studentem brněnské konzervatoře. V rámci jeho absolventského koncertu zazní koncertní a virtuózní úpravy lidových písní, barokní a klasicistní skladby i díla současných autorů. Jako host vystoupí jazzové trio žáků ZUŠ Jaroslava Kvapila. Přijďte. Těšíme se na Vás.
Leták

« novější / 1 / ... / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / ... / 27 / starší »

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek