Portál Sdružení přátel folkloru v Brně

Zpěváček 2007 Velké Losiny

akce SPFvB / Milan Zelinka / 11. května 2007 / link

Od pátku 11. května do neděle 13. května zněly v Lázních Velké Losiny lidové písničky. Konala se zde již po třinácté soutěž dětských interpretů lidové písně Zpěváček 2007. Již tradičně je patronem zpěváčků světový tenor mistr Peter Dvorský.

Do Velkých Losin se letos sjelo celkem 47 těch nejlepších zpěváčků z celé České republiky, za zmínku snad stojí i to, že základními koly soutěže prošlo v roce 2007 okolo 6000 dětí.

Sdružení přátel folkloru zde nepřímo reprezentovaly hned tři děti: Žaneta Kiliánová (soubor Slováček), Jana Kurcová (soubor Hanýsek ze Šakvic) a Jana Schejbalová (soubor Májíček). Všechny tři zpěvačky jsou ze souborů, které jsou našimi členy, a v těžké konkurenci si opravdu nevedly špatně. Jejich rodiče a vedoucí z nich měli radost už v sobotu, kdy při vyhlašování postupujících dětí do nedělního finálového klání zazněla všechna tři jména. Jinými slovy: všechny se nominovaly v první dvacítce. Dalším důvodem k radosti bylo i nedělní finále. Žádná z děvčat se sice neocitla mezi prvními třemi, ale Jana Schejbalová se umístila mezi prvními desíti zpěváčky v ČR. Blahopřejeme!!!

: Jana Kurcová
: Jana Schejbalová
: Žaneta Kiliánová

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek