Portál Sdružení přátel folkloru v Brně
logo-splt-new

Celý kraj na Folklornetu

Společnost pro lidové tradice

Oficiální webové stránky nového sdružení. více »

aktuality-email

Zůstaňte v obraze

Vždy aktuální informace z Folklornetu

Přihlaste se k pravidelnému zasílání aktualit na email nebo získávejte nejnovější informace prostřednictvím RSS kanálu.

Aktuality: vše / akce SPFvB / akce SPLT JMK / akce souborů / akce ostatní / nabídka / jiné

Zpěváček - Děti a píseň - celostátní finále

akce SPLT JMK / Milan Zelinka / 24. května 2016 / link

broln-logo

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů a Společnost pro lidové tradice vás zvou v neděli 5. června do Domu kultury ve Vsetíně, kde se uskuteční celostátní finále postupové přehlídky ZPĚVÁČEK – DĚTI A PÍSEŇ. Mezi soutěží a vyhlášením výsledků se uskuteční koncert BROLN. Udělování cen se zúčastní také legenda valašské písničky Josef Laža. Více zde.

Krajské kolo postupové přehlídky DFS

akce SPLT JMK / Milan Zelinka / 21. dubna 2015 / link

spltjkm-male

V sobotu 25. dubna proběhne v kulturním domě Strážničan ve Strážnici krajské kolo postupové přehlídky dětských folklorních souborů. Vyhlašovatelem postupových přehlídek je NIPOS-ARTAMA, pořadatelem na Jižní Moravě je Společnost pro lidové tradice Jihomoravského kraje. Začátek přehlídky je od 13:30 hod. představí se soubory: BRNĚNSKÝ VALÁŠEK Z BRNA, DANÁJEK ZE STRÁŽNICE, JARABÁČEK Z DRNHOLCE, JATELINKA Z MORAVSKÉ NOVÉ VSI, KRAHULÍČEK Z HRUBÉ VRBKY, KYJOVÁNEK Z KYJOVA, LIPOVJÁNEK Z LIPOVA, MÁJÍČEK Z BRNA a VELKÝ ŽIŽKOVJÁNEK Z MORAVSKÉHO ŽIŽKOVA. Z tohoto kola bude jeden soubor reprezentovat Jižní Moravu v celostátním kole, které se uskuteční v květnu 2015 v Jihlavě.

Oblastní kolo postupových přehlídek dětských folklorních souborů BRNO

akce SPLT JMK / Milan Zelinka / 10. února 2015 / link

spltjkm-male

pro dětské soubory z Brna a okolí se uskuteční v sobotu 18. dubna 2015 v kulturním domě „U lípy“ Charbulova 3, v Brně – Černovicích. **Propozice a přihláška ke stažení zde: PROPOZICE, PŘIHLÁŠKA

Výzva souborům i festivalům na Moravě a ve Slezsku

akce SPLT JMK / Milan Zelinka / 19. ledna 2015 / link

spltjkm

Vážení kolegové, vedoucí souborů a ředitelé festivalů na Moravě i ve Slezsku, všechny nás zajisté trápí podobné problémy a mezi nimi je jeden velice aktuální, kterým je OSA. Snad vás potěším sdělením, že jsem již před rokem zahájil jednání s předsedou představenstva OSA panem Ing. Strejčkem o možnosti uzavření dohody o paušálním poplatku v podobném režimu jak ji mělo uzavřenou FoS ČR. V tento okamžik jednám jménem Společnosti pro lidové tradice Jihomoravského kraje o.s., které v rámci blížící se valné hromady chci navrhnout změnu názvu a působnosti na Společnost pro lidové tradice krajů Moravy a Slezska. Máte-li zájem se do naší aktivity zapojit, napište nám na níže uvedený e-mail.

 1. Potřebujeme znát počet souborů a festivalů, které mají zájem o tento druh spolupráce. A nejen počet, ale také jejich oficiální názvy.
 2. U vámi navržených souborů a festivalů je podmínkou, aby se stali členy výše jmenované organizace. Přihlášku je ke stažení v příloze
 3. Bohužel se tentokrát týká paušální poplatek i dětských souborů. FoS ČR jej za dětské kolektivy platilo z dotačních peněz MŠMT a těmi my zatím nedisponujeme

  Pro vaši informaci členský příspěvek ve SPLT JMK (SPLTKMS) byl již v jeho zrodu před 7 lety stanoven jednotně za kolektiv i festival 500,– Kč / rok.

  Paušální poplatek by měl být obdobný jako u FoS ČR, ale je závislý na počtu členů. Je tedy možné, že bude o nějakou stokorunu vyšší (ale to nemusí být pravda). U festivalů je tomu obdobně.

  Prosím vás o rychlé jednání měl bych se sejít s panem Strejčkem v průběhu příštího týdne tj mezi 27. a 30 lednem 2015.

  O možnostech pojištění souborů budeme jednat následně.

  Těším se na vaše odpovědi.

  Milan Zelinka – předseda SPLT JMK

e-mail: lidovetradicejmk@centrum.cz
Přihláška ke stažení

Krajské kolo postupové přehlídky dětských folklorních souborů v Jihomoravském kraji

akce SPLT JMK / Milan Zelinka / 26. dubna 2009 / link

proběhlo v neděli 26.4.2009 ve strážnickém kulturním domě. Z desítky nejúspěšnějších kolektivů z Jižní Moravy navrhla odborná porota na postup do celostátního kola soubory Kyjovánek, Veličánek a Májíček.
Háček je v tom že do Jihlavy smí postoupit podle pravidel pouze soubory dva. Budeme tedy čekat na rozhodnutí Odborné rady v Praze, která se uskuteční 30.4. t.r zda Jižní Moravu budou reprezentovat soubory dva nebo tři.
Pořadatel touto cestou děkuje za pomoc a vstřícnost NÚLK, vedení kulturního domu ve Strážnici a členům výboru SPF v Brně, kteří pomáhali při realizaci přehlídky
Akce se konala za finanční podpory Jihomoravského kraje, NÚLK, Nipos a Společnosti pro lidové tradice Jihomoravského kraje o.s.

Postupové přehlídky dětských folklorních souborů

akce SPLT JMK / Milan Zelinka / 20. dubna 2009 / link

V neděli 19. dubna 2009 odpoledne ve Velké nad Veličkou skončilo v rámci MLADÉHO HORŇÁCKA poslední, páté kolo oblastních postupových přehlídek niposnulksplt dětských folklorních souborů v rámci Jižní Moravy. Této závěrečné přehlídce předcházela oblastní kola v Mikulově, Brně, Vracově a v Kosticích. Odborné poroty z každého kola vybraly dva soubory postupující do krajského kola, které se uskuteční v neděli 26. dubna 2009 od 13:00 v kulturním domě ve Strážnici. V krajském kole postupových přehlídek dětských folklorních souborů se v desítce nejúspěšnějších souborů z Jižní Moravy představí; Brněnský Valášek z Brna, Dubinka z Rohatce, Hanýsek ze Šakvic, Jatelinka z Moravské Nové Vsi, Lipovjánek z Lipova, Kyjovánek z Kyjova, Májíček z Brna, Palavánek z Mikulova, Velká Kordulka ze Starého Poddvorova a Veličánek z Velké nad Veličkou. Z krajského kola budou vybrány dva dětské kolektivy pro reprezentaci Jižní Moravy na Celostátní přehlídce dětských folklorních souborů v Jihlavě, která se koná ve dnech 12. – 14. června 2009.
Postupové přehlídky dětských folklorních souborů se konají jedenkrát za dva roky a vyhlašuje je NIPOS Praha. Přehlídky na Jižní Moravě koordinuje Společnost pro lidové tradice Jihomoravského kraje ve spolupráci s Národním ústavem lidové kultury, mediálním partnerem je Český rozhlas Brno.

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek