Minulé ročníky 

2019 » 2018 » 2017 » 2016 » 2015 » 2014 » 2013 » 2012 » 2011 » 2010 » 2009 » 2008 » 2007 » 2006 » 2005 » 2004 » 2003 » 2002 » 2001 » 2000 » 1999 » 1998 » 1997 » 1996 » 1995 » 1994 » 1993 » 1992 » 1991 » 1990

MFF Brno 2014
XXV. MFF Brno ● 28.8. – 31.8.2014

Čtvrtek 28. 8. 2014

Nádvoří Nové radnice » 17,30 – 19,00
ZAHAJOVACÍ KONCERT
Účinkují: zahraniční soubory
Nádvoří Nové radnice » 20,00 – 22,00
SOUBORY JUBILUJÍCÍ
Účinkují: Slovácký soubor Šafrán Brno a Májek Brno

Pátek 29. 8. 2014

Náměstí Svobody » 09,00 – 19,00
ŘEMESLNÝ JARMARK – FARMÁŘSKÝ TRH s ukázkami lidových řemeslníků
Ukázka prací a prodej výrobků lidových řemeslníků a regionálních potravin
Náměstí Svobody » 15,00 – 16,00
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkuje: Sava – Slovinsko
Náměstí Svobody » 16,00 – 17,00
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkuje: Brněnský Valášek
Náměstí Svobody » 17,00 – 18,00
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkují: LH Gajdoši a taneční skupina Brněnští gajdoši
Náměstí Svobody » 18,00 – 19,00
60 MINUT S LIDOVOU PÍSNIČKOU
Účinkují: CM Májek
Medlánky – Zámecký park (v případě nepříznivého počasí Sýpka) » 18,00 – 19,30
Z POZA HRANIC
Pořad zahraničních folklorních souborů
Účinkují: zahraniční hosté festivalu
Nádvoří Nové radnice » 20,00 – 22,00
BROLN S HOSTY
Účinkují: BROLN a Varmužova CM

Sobota 30. 8. 2014

Náměstí Svobody » 09,00 – 19,00
ŘEMESLNÝ JARMARK – FARMÁŘSKÝ TRH s ukázkami lidových řemeslníků
Ukázka prací a prodej výrobků lidových řemeslníků a regionálních potravin
Střed města » 10,00 – 12,00
ROZTANČENÉ MĚSTO
Účinkují: soubory zúčastněné na XXV. MFF Brno´14
Stanoviště: č.1 – Náměstí Svobody – pódium, č.2 – roh Kobližná / Poštovská, č.3 – roh Pánská / Masarykova, č.4 – roh Orlí / Masarykova
Medlánky – Zámecký park (v případě nepříznivého počasí Sýpka) » 14,00 – 15,30
KDYŽ MUZIKA ZAHRAJE
Pořad dětských folklorních souborů
Účinkují: soubory Brněnský Valášek, Jánošíček, Ondrášek, Relíček, Slováček
Náměstí Svobody » 14,30 – 15,30
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkují: soubor Zelta Virpulis z Lotyšska
Náměstí Svobody » 16,00 – 17,00
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkuje: soubor Oravan ze Slovenska
Líšeň – Dělnický dům » 15,00 – 16,30
ZAVÍTALI K NÁM
Pořad zahraničních i domácích folklorních souborů
Účinkují: Imedi – Gruzie, Sava – Slovinsko, Die Amraser – Rakousko, Líšňáček – Brno
Náměstí Svobody » 17,00 – 18,00
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkuje: Javorník Brno
Náměstí Svobody » 18,00 – 19,00
60 MINUT S LIDOVOU PÍSNIČKOU
Účinkují: CM Brněnský Valášek
Nádvoří Nové radnice » 19,30 – 21,00
ČTVRTSTOLETÍ S KRISTEM
pořad věnovaný 25. výročí brněnského folklorního festivalu
Účinkují: Jánošíček, Javorník, Májek, Púčik, a ženský sbor Slováckého krúžku v Brně
Klub Desert – Rooseveltova 11 » 21,30 – 01,00
SETKÁNÍ U MUZIKY
společenské posezení u cimbálové muziky
Účinkují: CM Májek a příchozí hosté

Neděle 31. 8. 2014

Náměstí Svobody » 09,00 – 19,00
ŘEMESLNÝ JARMARK – DOŽNÍNKOVÝ FARMÁŘSKÝ TRH s ukázkami lidových řemeslníků
Ukázka prací a prodej výrobků lidových řemeslníků, zemědělských a potravinářských produktů, občerstvení a pivovarské prezentace (jihomoravské pivovary) – Jihomoravské dožínky
Náměstí Svobody » 9,00 – 10,00
WÉNOVI KIDI
cutry hudba
Jihomoravské dožínky
Moravské náměstí » 10,10 – 11,10
MĚLA BABKA ČTYŘI JABKA
Jihomoravské dožínky
Účinkuje: Divadlo Na stromě
Náměstí Svobody » 10,30 – 11,30
DECHOVÁ HUDBA ŠOHAJKA
Jihomoravské dožínky
Moravské náměstí » 11,35 – 12,15
VYMŇOUKANÁ POHÁDKA
Jihomoravské dožínky
Účinkuje: Divadlo Dno
Moravské náměstí » 12,35 – 13,15
O ČERTOVI
Jihomoravské dožínky
Účinkuje: Divadlo Prkno
Náměstí Svobody » 12,00 – 13,25
CIMBÁLOVÁ MUZIKA OLINA
Jihomoravské dožínky
Střed města » 13,00
DOŽÍNKOVÝ PRŮVOD
Jihomoravské dožínky
Trasa průvodu: parkoviště za Ústavním soudem – Česká – Joštova – Moravské nám. – Rooseveltova – Divadelní – Benešova – Nádražní – Masarykova – Náměstí Svobody
do kroku zahraje dechová hudba Šohajka
Náměstí Svobody » 13,30 – 13,35
PODĚKOVÁNÍ ZA ÚRODU
Jihomoravské dožínky
Opat Lukáš Evžen Martinec
Náměstí Svobody » 13,35 – 13,50
VYSTOUPENÍ HEJTMANA MICHALA HAŠKA a jeho hostů
Jihomoravské dožínky
Náměstí Svobody » 13,50 – 14,10
DOŽÍNKOVÉ PÁSMO
předání symbolů úrody hospodáři
Jihomoravské dožínky
Účinkuje: folklorní soubor Vracovjan
Náměstí Svobody » 14,10 – 14,30
Vyhlášení výsledků potravinářských soutěží Regionální potravina a Zlatá Chuť jižní Moravy
Jihomoravské dožínky
Moravské náměstí » 15,00 – 16,00
UKÁZKY HASIČSKÉHO UMĚNÍ
Jihomoravské dožínky
historické koněspřežné stříkačky a hasičský dorost
Náměstí Svobody » 15,30 – 17,00
OZVĚNY
Jihomoravské dožínky
Účinkuje: Vojenský umělecký soubor Ondráš – Brno
Nádvoří Nové radnice » 14,15 – 15,45
JEDEME, JEDEME, CESTIČKY NEVÍME
Pořad dětských folklorních souborů
Účinkují: Brněnský Valášek, Bystrouška, Jánošíček, Májíček, Skřivánek, Slováček, Ondrášek
Moravské náměstí » 17,10 – 18,10
DISCOSAURUS
Jihomoravské dožínky
Nádvoří Nové radnice » 17,30 – 19,00
ZE VŠECH KOUTŮ
2. hlavní festivalový večer
Účinkují:Imedi – Gruzie, Sava – Slovinsko, Oravan – Slovensko, Die Amraser – Rakousko, Brněnský Valášek, Lučina, Májek, Púčik, Vracovjan, Vrčka
Náměstí Svobody » 18,20 – 19,20
60 MINUT S LIDOVOU PÍSNIČKOU
MFF Brno/Jihomoravské dožínky
CM Jánošíček
Náměstí Svobody » 19,50 – 20,50
JABLKOŇ
Jihomoravské dožínky
Moravské náměstí a Náměstí Svobody » po celý den
Doprovodný program:

- výstava hospodářského a drobného zvířectva

- prezentace zemědělských strojů, historické hasičské techniky

- vinařský stan Vinařský fond ČR

- jarmark se zemědělskými a potravinářskými produkty, občerstvením

- menší lunaparkové atrakce, dětský koutek se zábavou

- prezentační a informační stánky – Rodinné pasy, Senior pasy

*Změna programu vyhrazena.


Dětské soubory – Česká republika

  • BRNĚNSKÝ VALÁŠEK / Brno
  • BYSTROUŠKA / Bílovice nad Svitavou
  • JÁNOŠÍČEK / Brno
  • MÁJÍČEK / Brno
  • LÍŠŇÁČEK / Brno
  • ONDRÁŠEK / Brno
  • RELÍČEK / Šlapanice
  • SKŘIVÁNEK / Brno
  • SLOVÁČEK / Brno

Dospělé soubory – zahraniční

  • IMEDI / Gruzie
  • NORDJYSKE FOLKEDANSER / Dánsko
  • ZELTA SIETINS / Lotyšsko
  • DIE AMRASER / Rakousko
  • ORAVAN / Slovensko
  • SAVA / Slovinsko

Dospělé soubory – Česká republika

  • BRNĚNŠTÍ GAJDOŠI / Brno
  • BROLN / Brno
  • CM OLINA / Hodonín
  • CM SYLVÁN / Brno
  • GAJDOŠI LIDOVÁ HUDBA / Brno
  • JAVORNÍK / Brno
  • LUČINA / Brno
  • MÁJEK / Brno
  • ONDRÁŠ VOJENSKÝ UMĚLECKÝ SOUBOR / Brno
  • PÚČIK / Brno
  • SLOVÁCKÝ KRÚŽEK V BRNĚ / Brno
  • SLOVÁCKÝ SOUBOR ŠAFRÁN / Brno
  • ŚOHAJKA / Dolní Bojanovice
  • VARMUŽOVA CIMBÁLOVÁ MUZIKA / Svatobořice-Mistřín
  • VRACOVJAN / Vracov
  • VRČKA / Šlapanice

Ostatní

  • Divadlo Dno / Hradec Králové
  • Divadlo Na stromě / Brno
  • Divadlo Prkno / Veverská Bitýška
  • Discosaurus / Brno
  • Jablkoň / Praha
  • Wénovi Kidi / Brno
    • Finalisté různých ročníků soutěže dětských interpretů lidové písně / Česká republika

Print

MFF Brno © 2007 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: mff.brno@centrum.cz